İBB Gençlik Meclisi, gençlerin maddi ve manevi her yönden gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Hayata geçirilen projeler kapsamında yapılan sertifikalı eğitimlerin yanısıra, Süleymaniye Buluşmaları çerçevesinde İstanbul’un tarihi camilerine gidilerek sabah namazı kılınıyor ve böylece manevi gelişim ve eğitim de sağlanıyor.

İBB Gençlik Meclisi, Süleymaniye Buluşmaları projesi kapsamında bu seferki buluşmasını Eyüp Sultan Camii’nde gerçekleştirdi. Sabah namazı için camide toplanan gençler, yan yana saf tutarak birlik ve beraberlik bilinci geliştirdi.

Sabah namazını birlikte kılan gençler namazdan sonra cami imamının anlatımıyla hem cami hakkında tarihi bilgilere sahip oldu hem de Eyüp Sultan’ın manevi havasını doyasıya soludu. İBB Gençlik Meclisi, gerçekleştirdiği bu proje sayesinde gençlere manevi değerleri öğreterek tarih yolculuğuna çıkarıyor ve birlik ve beraberlik bilincini geliştirerek örnek bir İstanbullu gençlik yetiştirmeye çalışıyor.

Eyüp Sultan Camii’nde toplu hatıra fotoğrafı çektiren gençler, başta İBB Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’a teşekkür etti.