İBB Gençlik Meclisi yuvalarında yetişen çocukların kültürel faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla hazırladığı “Elimden Tut” projesini hayata geçirdi. Gençlik Meclisi projeyle çocukların sanatsal alanlardaki etkinliklerini ve bu yolla özgüvenlerini artırmayı amaçlıyor. 

Elimden Tut Projesinde çeşitli oyun ve aktivitelerle çocuklarla olumlu bağlar kurulması, çocukların kendileriyle barışık toplum tarafından önemsendiklerinin farkına varmaları ve aidiyet duygularını geliştirmeleri amaçlanıyor. Proje ile çocuklara yalnız olmadıklarını ve çevreleri tarafından fark edildikleri hissini yaşamalarının böylece, toplumsal birlik ve beraberlik duygularını yerleştirmeyi, çocukların bu aktiviteler ile sanatı ve sanatçıları tanımasını hedefleyen İBB Gençlik Meclisi, sanatsal yaratının gizemlerinin anlaşılması, işlevlerinin, çağrışımlarının ve hissettirdikleriyle nesneleri keşfetmeleri, etkileşimli oyunlarla farklı deneyimler kazanılmalarına katkı sağlıyor.

Çocuk Esirgeme Kurumlarında yetişen çocukların gezi ve etkinlik programı esnasında çeşitli alanlarda gelişimlerini destekleyici etkinlikleri barındırması dolayısıyla özel bir önem taşıyor. Çocuğun bir oyun içersindeymiş gibi rahat olması ve azda olsa acıları, can sıkıntıları ve üzüntülerini unutmasını sağlayacak olan proje, çocuklar için ufuk açıcı ve gelişimlerini destekleyici yeni projelere de örnek olması nedeniyle özgün ve yenilikçi bir yapıya sahip.

Proje kapsamında Vieland’a götürülen Eyüp Çocuk Yuvası güzel ve farklı bir gün geçirdi. Gezide gidip görmekte zorluk yaşayacakları yerlerin maketlerini görüp bilgi sahibi oldular.