İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 5.dönemi vizyonuyla kültür, sanat, spor gibi çeşitli sosyal alanlarda gençlere ulaşmaya ve sorunlarını çözmeye devam ediyor. Bu kapsamda İBB Gençlik Meclisi’nin oluşturduğu Genç Kadınlar Maarifi her hafta farklı konusuyla genç bayanların her konuda yetişmesini sağlıyor. 

Kültürel, ekonomik, sosyal, günlük olaylar gibi alanlarda belirlenen konular her hafta uzman eğitimcilerin katıldığı derslerde öğretiliyor. Derslerde genç bayanlara farlı bakış açıları ve düşünme yöntemleri gösteriliyor.

Genç Kadınlar Maarifi 6. Haftasında Uzm. Psikolog Kübra Saral ve Ayşe Kaya’yı ağırladı. İlk bölümünde Kübra Saral “Aşk ve Sevgi “ başlığı altında genç kadınlara eş seçimi konusunda bilgiler verdi. Doğru evlilik ve günümüz evliliklerindeki hataları anlattı. Uzun ve mutlu evliliğin nasıl olabileceğine dair ipuçları verdi.

İkinci bölümünde ise Ayşe Kaya Osmanlı döneminden itibaren önemli görevlerde kullanılmış yalnız günümüzde unutulmaya yüz tutmuş yapılarını tanıttı ve genç kadınlara bu konuda bilgiler verdi.Dersler Taksim CER  atölyesinde farklı konu ve konukları ile işlenmeye devam edecek.