İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin hazırladığı Genç Kadınlar Maarifi Projesi derslere başladı. Projenin amacı Türkiye’de eğitim alanında eksik tüm yönlerini tamamlamak isteyen genç kadınlara öncelik sağlayacak birikimi kazandırarak değerlerine sahip geleceğin kültürlü genç kadınlarını yetiştirmek.

İstanbul Gençliğinin her alanda yetişmiş bireyler olması için çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Gençlik Meclisi Genç Kadınlar Maarifi Projesi kapsamında düzenlenen derslere başladı. Çalışmaları içinde hanımlara öncelik vererek ortaya çıkan projeleri onları da dahil eden Gençlik Meclisi, Genç Kadınlar Maarifi Projesi derslerinde Adabı Muaşeret dersleri, Tarih Dersleri, Edebiyat Dersleri, Uzay Bilimleri, Kişisel Gelişim Eğitimi, Fotoğrafçılık eğitimi gibi dersler veriyor.

Programın başlangıcında 35 genç kadın ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ’ında katılım gösterdiği Hidiv Kasrı’nda kahvaltı yapıldı. Kahvaltıdan sonra C.E.R Atölyesine geçilerek eğitime başlandı. Özden Kılıç genç kadınlara minimal şıklık hakkında bilgi verdi.

Her cumartesi C.E.R Atölyesinde verilecek olan derslerin ilk dönemi 19 Hazirana kadar devam edecek. Program sonunda katılımcılara sertifika verilecek.