Tarihe, sanata ve sanatçıya değer veren İBB Gençlik Meclisi gönüllüleri, bir dizi müze gezisinde bulunarak kendilerini geliştiriyor.

M.Ö. 7. Yüzyıla kadar dayanan tarihiyle adeta bizzat bir açık hava müzesi durumunda olan ve kültüre başkentlik eden İstanbul’un gençleri, bu sefer Hilye-i Şerif ve Tesbih Müzesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Peygamber Efendimizin en yakınlarının tarifleri ve tasvirleriyle ortaya çıkan ve usta hattatların kalemiyle sanat eserine dönüşen Hilye-i Şerifler, İstanbullu gençleri mest etti.

Daha sonra tesbihlerin sergilendiği bölümü ziyaret eden gençler kehribardan kukaya, oltudan sedefe 500 adet tesbihi ve bu tesbihlerdeki ince sanatı inceleme fırsatı buldu.

Sanat, bilim ve tarihle ilgili her türlü malzeme ve eski eserlerin korunup sergilendiği müzelere düzenlenen geziler, gençler için oldukça keyifli ve yararlı oldu. Tarihi eserleri, güzel sanat ürünlerini, antika değeri olan eşyaları ve daha pek çok kıymetli eseri gören gençlere; entelektüel birikim, tarih bilinci, sanat farkındalığı gibi katma değerler kazandırılmaya çalışıldı.

İBB Gençlik Meclisi, İstanbullu beş milyon gencin her alanda kendini geliştirerek tüm dünyada örnek gösterilen bireyler olabilmeleri için hız kesmeden çalışmaya devam edecek.