İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, yeniliklerin ve farklılıkların öncüsü olmaya devam ediyor.

Meclis çatısı altındaki gönüllü üyelerin ilgi duyduğu alanlara yönelik kulüpler kurularak, gençleri ait olmaktan mutluluk duyacakları platformlara kavuşturuyor.

Bu kapsamda çeşitli spor dallarından balıkçılığa, tasarımdan sosyal sorumluluğa toplam 14 branşta kulüp kuruldu. Kulüpteki çalışmalarını hobi amaçlı yürütecek olan gençler, farklı bir deneyim kazanma ve aktif olma imkânına sahip oluyor.

Balıkçılık, Sağlıklı Yaşam, Satranç, Trekking, Tasarım, Sosyal Sorumluluk, Bisiklet, Havacılık, Kent Dizaynı ve Kentleşme, Gezi, Kod, Spor, Okçuluk, Müzik, Fotoğraf ve Teknoloji dallarında kurulan kulüpler pek çok etkinliğe imza atacak. Her kulüp en az on beş üyeden oluşacak ve bir kişi sadece bir kulübe üye olabilecek. Her kulüp kendi alanıyla ilgili kurum ziyaretleri, buluşma, seminer, söyleşi, gezi gibi pek çok etkinlik gerçekleştirecek.

İBB Gençlik Meclisi, hayata geçirdiği kulüplerle İstanbullu gençlerin meraklı ve istekli oldukları alanlarda tecrübe ve bilgi sahibi olmalarını, organizasyon düzenleme becerilerini geliştirmelerini ve yeni fikirler üreterek hayal güçlerini ortaya çıkarmalarını amaçlıyor.