İBB Gençlik Meclisi’nin UGEA (Uluslararası Gençlik Eğitim Akademisi) projesi kapsamında keman, gitar ve karakalem derslerine devam edildi.

İBB Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyet yürüten Uluslararası Gençlik Eğitim Akademisi’nde (UGEA) gençlere yönelik eğitim programları devam ediyor. Sabah saatlerinde İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki yeni binasına gelen gençler UGEA eğitim programları kapsamında keman, gitar ve karakalem derslerine katıldı.

İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik Eğitim Akademisi, gençlerin okul dışında da kendilerini geliştirebilmeleri için 18-25 yaş arası gençlere 16 farklı branşta sertifikalı eğitim veriyor. UGEA kapsamındaki eğitim programları eğitim-öğretim yılının sonuna kadar devam edecek, programlara katılan öğrencilere sertifika verilecek.

Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında programlara yeni katılacak olan öğrencilerin yanı sıra ihtiyaç halinde şu anki gruplarla da çalışmalara devam edilecek. UGEA kapsamındaki eğitim programları sırasıyla İngilizce A1, Almanca A1, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik, İş Hayatında Eğitim, Liderlik, Adli Kalem İşleri, Diksiyon, İngilizce A2, Osmanlı Paleografyası, Yazarlık Atölyesi, Kur’an-ı Kerim, Poligrafi Karakalem, Gitar, Keman, Almanca A2 ve Ney dersi.