İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi yeni vizyonu doğrultusunda İstanbul’a yeni atanan 1300 öğretmenin katılımı ile ‘’Öğretmenim İstanbul’a Hoşgeldin’’ yemeği gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan genel kuruluyla oluşturulan 5.dönem Gençlik Meclisi yeni vizyonu doğrultusunda çalışmalarına başladı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik kapsamında İstanbul’a yeni atanan 1300 öğretmene hoşgeldin yemeği verdi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Gençlik Meclisi üyelerinin katıldığı yemek yeni atanan öğretmenler için zarif bir hoş geldiniz etkinliği oldu.

2014 | valibey | Büyük

Ülkemizin gelecek nesillerini sevgiyle, sabırla ve yüksek bir azimle yetiştirmek için hiçbir karşılık beklemeksizin çalışan öğretmenlerimizin sadece öğretmenler gününde değil hakettikleri gibi her gün hatırlanmaları ve hak ettikleri değeri görmeleri gerektiğini düşünen İBB Gençlik Meclisi, öğretmenlerimizle bir araya geldi.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş yaptığı konuşmada İstanbul’un çocuklarına ve gençlerine hizmet etmenin mutluluğu içinde olduğunu ifade ederek yeni projeler için heyecanlı olduklarını belirtti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ise konuşmalarında tüm yeni öğretmenlere hoşgeldiniz diyerek, bu mesleğin zorluklarla, meşakkatlerle dolu olduğunu belirterek bu yolda birlikte yürüyeceklerini belirtti. Eğitim ve öğretim için hissedilen heyecanın ne olursa olsun bitmemesi gerektiğini, bu heyecanla gelecek Türkiye’nin ancak güzel bir şekilde inşa edilebileceğini söyledi.

2014 | hayribeykonusma | Büyük

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı konuşmalarına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Kadir Topbaş’ın selamını tüm öğretmenlerimize ileterek başladı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yeni bir döneme girildiğini söyledi. İstanbul’un çocuk ve gençlerinin kişisel gelişimleri için daha çok yapıcı projelere ihtiyaç olduğunu belirterek İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda ciddi bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Genç eğitimcilere proje üretme çağrısında bulundu.

Değerli katılımlarıyla eğitime ve eğitimciye verdiği önemi birkez daha gösteren İstanbul Valisi Sn. Vasip Şahin yeni atanan tüm öğretmenlerin yanında olduklarını ve heyecanlarını paylaştıklarını belirtti

Gerçekleştirilen etkinliğin mimarı Gençlik Meclisi, İstanbul’un tüm ilçe ve beldelerini temsilen 301 üye ve 16 komisyondan oluşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş tarafından 2005 yılında kurulan Gençlik Meclisi, gençlerin yönetime etkin katılımı amacıyla kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslar arası çeşitli organizasyonlar ve faaliyetler gerçekleştirmeye devam ediyor.

2014 | valivemasa | Büyük