İBB Gençlik Meclisi’nin gençleri girişimciliğe teşvik etmek amacıyla hizmete sunduğu girişimcilik otobüsü gezilerine devam ediyor. Otobüsün son durağı Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

 Gençlerin girişimcilik ruhunu ortaya çıkartmak, Örneklerle girişimcilik ruhu kazandırmak, gençlere bu konuda yol göstermek için hayata geçirilen Girişimcilik Otobüsü gezilerine devam ediyor. otobüs bu hafta Başakşehir Mesleki ve teknik Anadolu lisesindeydi. Gençlik Otobüsüne İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve İETT Müşteri Hizmetleri ve Kurumsal İletişim Dairesi Başkanı Osman Nuri Bayrak da katıldı.

 Program sırasında öğrenciler için seminer de düzenlendi. Seminerde öğrenciler sorularını yöneltti. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da cevapladı. Samed Ağırbaş kendi yaşamından örnekler vererek her zaman mücadeleci olmaları gerektiğini, belirledikleri hedeflere ulaşmak için her engeli aşmaları gerektiğini vurguladı.

Başakşehir Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde 250 öğrenciyle bir araya gelinen programda Girişimcilik Otobüsü hakkında öğrencilere bilgi verildi. Etkinliği Girişimcilik ve Yenilik Çalışmaları Komisyonu ile Lise Çalışmaları Komisyonu ortak organize ediyor.