İBB Gençlik Meclisi kuruluşunu gerçekleştirdiği 5. Dönemi itibariyle sanattan, spora, kültürden, sosyal sorumluluğa kadar birçok alanda faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

İBB Gençlik Meclisi üyeleri 2015 yılı içerisinde planladığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yetiştirme yurdunda kalan çocuklarla özellikle ilgileniyor, onlara yönelik politika üretiyor. Bu kapsamda ilk olarak çeşitli yetiştirme yurtlarını ziyaret ederek çocuklar ve verilen hizmetler hakkında bilgi toplayan Gençlik Meclisi üyeleri çocuklara nasıl fayda sağlayabilecekleri konusunda toplantılar düzenledi.

Sene içerisinde birçok etkinlik kararı alınırken ilk olarak Zeytinburnu Sevgi Evleri Çocuk Yetiştirme yurdundaki çocuklar için çalışmalara başlandı. Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında 15 çocuk Sadabad Kültür Merkezinde düzenlenen “İstanbul Beyefendisi” adlı tiyatro gösterimine götürüldü. Gençlik Meclisi üyeleri kardeşlerine abi ve ablalık yaparak gerçekleştirilen tiyatro gösterimi ile iyi vakit geçirdiler.

İBB Gençlik Meclisi Kültürel ve Sanatsal Çalışmalar Komisyonu ile özgün projeler üreterek çalışmalarına devam edecektir.