İstanbul Gençlik Meclisi’nin Eğitim Akademileri kapsamında marka eğitim projesi olarak hazırlanmış olan Genç Kadınlar Maarifi 2. Dönemine “ Eğitim ve Yeni Bir Vizyon” anlayışı ile devam ediyor.

Projenin 10. hafta konuğu Wellness Danışmanı ve Davranış Bilimci Meryem Bal.

“Ben sizleri siz olarak görmüyorum”

“Öncelikle geldiğiniz için siz hoş geldiniz bu nesli yetiştirmek bizlerin ana görevi.” diyerek eğitimine başlayan Meryam Bal, “Ben sizleri siz olarak görmüyorum siz kendinizi siz olarak görseniz de, ben sizi Ümmetin anneleri, Ümmeti meydana getirenler olarak görüyorum hepinizin üzerinde Allah’ın bir muradı var.” diyerek devam etti. “Bilinçaltı Programlama ile İletişim” konulu eğitimi ile katılımcılara, bilinçaltlarına olumlu mesaj vermek ve harekete geçirmek için yapılması gereken davranış ve tutumlardan bahsetti.

“Ses yükselten, bağıran öğretmen değildir, onun öğretmene ihtiyacı vardır.”

22 yıl İngilizce öğretmenliği yapmış olan Bal, “Sizlerin eğitimi biz öğretmenler için çok önemli çünkü sizler bizlerin geleceğe fırlatacağı birer füze gibisiniz.” benzetmesinde bulundu.Öğretmenlikten emekli olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde başlatmış olduğu projeden bahsederek katılımcılara da kendi projelerini gerçekleştirmeleri konusunda yol gösterdi. Katılımcılar arasında bulunan öğretmenler ve öğretmen adaylarına tavsiye ve öneri olarak “Ses yükselten, bağıran öğretmen değildir, onun öğretmene ihtiyacı vardır.” dedi.

“Geleceğin nesillerini de yetiştiren bireyler olacaksınız”

“Kişisel gelişimimizde geleceğin öğretmenleri, akademisyenleri, milletvekilleri gibi alanlarda toplumun gelişimine katkıda bulunacak bireyler olacaksınız” diyen Meryem Bal “Gelecek nesli de yetiştiren bireyler olacaksınız şimdiden buna göre yaşayıp buna göre hareket edin” diyerek devam etti.

Verdiği örneklerle birlikte “Bugün burada olmanız sizin çocuğunuzun nasıl bir birey olacağının da bir adımıdır.” diyerek kadınların önemine ve etkisine vurgu yaptı.

Eğitimine toplu terapi ile devam eden Meryem Bal, terapi sonrası katılımcıların sorularını cevaplayarak eğitimini sonlandırdı.