İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi bünyesinde gerçekleşecek olan “Sosyal Sorumluluk Ziyaretleri” başladı.

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında çocuk esirgeme kurumları, vakıflar, hastaneler, darülacezeler ve hayvan barınakları ziyaret edilecek. İBB Gençlik Meclisi bünyesi altında gerçekleşecek olan proje bu sorumluluğu isteyerek ve severek yapacak olan tüm İstanbullu gençlere açık olacak.

Bu kapsamda İBB Gençlik Meclisi üyeleri ve gönüllü gençler, Semiha Şakir Huzurevi’ne giderek huzurevi sakinlerini ziyaret ettiler.

Huzurevi sorumlusu ile görüşen İBB Gençlik Meclisi üyeleri, huzurevi hakkında bilgi aldılar. Huzurevini gezen üyeler burada huzurevi sakinlerinin yaptığı el işi bebek, elbise hediyelik eşya gibi inceleyerek atölyeleri dolaştılar. Sorumlu eğitmen ”Bu gibi el işi faaliyetleri ile hem maddi olarak para kazanıyorlar daha da önemlisi kendilerini geliştirerek sosyal bir ortam oluşturuyorlar“ dedi.

Huzurevi sakinlerinin yanına giden üyeler onlarla sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu. Aralarında uzun güzel sohbetler gerçekleşti.

Sorumlu ile konuşularak yapılabilecek etkinlikler hakkında görüş alışverişinde bulundular. Sosyal sorumluluk kapsamında onları yalnız bırakmak istemeyen gençlik meclisi üyeleri ziyaretlerine düzenli olarak devam edecek.