İBB Gençlik Meclisi, Sinan Erdem Spor Salonu’nda İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın katıldığı 1. Vizyon ve Misyon Tanıtım Toplantısını gerçekleştirdi.

Sunuculuğunu Ziya Kürküt’ün yaptığı programa katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş gençlere hitaben yaptığı konuşmada“ Gençler, yarınlar sizin; sizler de insanlığın geleceğisiniz, İstanbul’un Türkiye’nin geleceği. Fırsatları iyi değerlendirin, yarının yöneticileri sizlersiniz, kendinizi iyi yetiştirin. Kendinizi yarınlara hazırlayınız. Sizlere başarılar diliyorum. Yürüyüşünüz, birlikteliğiniz, birbirinize olan saygınız daim olsun” dedi.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ise “ Biz genciz, biz medeniyetlerin başkenti İstanbul’un genci olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu heyecanla yarınlara koşuyoruz. Başkanımız Kadir topbaş’ın vizyon ve talimatlarının takipçisi olarak yeni döneme yeni bir heyecan duyarak başladık. Ortak projelere imza atıyoruz. Biz İstanbul için, İstanbullu gençler için büyük hayallerin peşinden koşuyoruz. İstanbul farklı din, dil ve ırktan gençlerin hep birlikte huzur ve güven içinde yaşadığı bir barış şehridir. İstanbul’un 39 ilçesinden gençlerle dünya entegrasyonunu sağlamak için 365 gün 24 saat prensibiyle çalışıyoruz. Dünyanın bütün gençleri İstanbul’u izliyor. Gençlerin ait olmakta ve yaşamakta gurur duyacakları bir İstanbul için Başkanımız Kadir Topbaş’ın önderliğinde yeni projeler üretiyor. Yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Genç arkadaşlarımızı, esnafımızı ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyor ve hedeflerimizi aktarıyoruz. Bugün Gençlik Meclisi olarak İstanbul’da yaşayan bütün gençlerin projeleriyle gelip dahil olabileceği bir yapıya ulaşıyoruz. Yeni misyon ve vizyon ile dur durak bilmeden üretiyoruz. İstanbullu gençler hepimiz çok şanslıyız. Gençleri seven, gençlere inanan, genç düşünen bir başkanımız var. Hedefimiz 2019 yılında Başkanımız Kadir Topbaş’ın  vizyonunu taşıyan kalıcı bir gençlik modeli. Gençlik yönetim sistemini hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

1.Vizyon Toplantısı 20 bin gencin katılımı ile gerçekleşti. Program mehter konseri ile devam etti. Ardından Sagopa Kajmer sahneye çıktı.