İBB Gençlik Meclisi Politika ve Diplomasi Okulu ekibi Uluslararası İlişkiler Akademisi 7 hafta süren eğitim programını tamamladı.

İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlerin her yönden gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için hayata geçirdiği Uluslararası İlişkiler Akademisi projesini projesi kapsamında sürdürdüğü Politika ve Diplomasi okulu derslerini tamamladı. Gençlik Meclisi 400 kişiden oluşan katılımcı grubuna akademide ev sahipliği yaptı.

7 Hafta süren derslerde Afrika, Amerika, Asya, Ortadoğu ve Avrupa kıtaları hakkında bilgi verildi. Kapanış haftasında İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş konuşma yaptı. Programda emeği geçen gençlik meclisi üyelerine teşekkür eden Ağırbaş, tüm gençlere ulaşmaya çalıştıklarını ve İstanbul için yararlı işler yapacaklarını belirtti. Ağırbaş, İBB Başkanı Kadir Topbaş Bey’in vizyonu ve misyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Konuşmanın ardından sertifikayı almaya hak kazanan 300 kişiye sertifika dağıtıldı. Program sonunda yapılan çekilişlerle kazanan öğrencilere ödülleri verildi.