İBB Gençlik Meclisi ölümünün 40.yılında Bayrak Şairi Arif Nihat Asya’yı unutmadı. Asya için şairin Bayrak şiirinin her satırı İBB Gençlik Meclisi Başkanı, üyeleri ve İstanbul’un gençleri tarafından seslendirilerek bir araya getirildi.

Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü, Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,
Dizeleriyle başlayan, Türk Bayrağı’na olan bağlılığını ve sevgisini şiirle dile getiren Arif Nihat Asya ölümünün kırkıncı yılında anılıyor. İBB Gençlik Meclisi de vefatının yıl dönümünde Arif Nihat Asya’yı ve onun Bayrak Şiirini unutmadı.

İBB Gençlik Meclisi’nin Tanıtım ve Organizasyon Komisyonu tarafından Bayrak Şiiri’nin her bir mısrası farklı bir genç tarafından seslendirildi. 20’nin üzerinde gencin seslendirmesi ve daha sonra bunların bir araya getirilerek farklı bir renk kazandığı Bayrak Şiiri’ne ilişkin bu özel çalışma kamera görüntüsü ile de kayıt altına alındı.
İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş şairin ölüm yıldönümüne ve Bayrak Şiiri çalışmasına ilişkin şunları söyledi: “Tanıtım ve Organizasyon Komisyonumuzun bu çalışmasıyla merhum Arif Nihat Asya’yı ölümünün 40. yılı dolayısıyla anmak istedik. Kendisi vatan aşkı ile birçok şiir kaleme almış ve bunlardan en çok sevileni Bayrak Şiiri olmuştur. Öğretmenlik ve milletvekilliği görevleriyle de ülkemize hizmet etmiş olan bu önemli fikir adamamızı gençlerimizin de yakından tanımasını istiyoruz. Bu vesileyle kendisini bir kez daha anıyor, Bayrak Şairimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Unutulmaz Bayrak Şiirinin her mısrasını farklı ses ve görüntüler eşliğinde dinlemek için tıklayınız