İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi beşinci döneminde yaptığı farklı uygulama ve çalışmalarla yine adından söz ettiriyor. İBB Gençlik Meclisi bu kez de e-Belediyecilik alanında 3’lük ödülünü alarak yeni bir başarıya imza attı. Dünyanın farklı yerlerinde vizyoner çalışmalara imza atan İBB Gençlik Meclisi, Türkiye Bilişim Derneği tarafından organize edilen Türkiye Bilişim Vakfı ve Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu’nun desteklediği Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm yarışmasında e-Belediyecilik alanında üçüncü seçilerek 3lük ödülünü almaya hak kazandı.

e-Belediyecilik kategorisinde Türkiye’nin farklı bölgelerinden belediyelerin yarıştığı yarışmada İBB Gençlik Meclisi 3 oldu. Belediyelerin yapmış oldukları e-hizmetlerin değerlendirildiği yarışmada İBB Gençlik Meclisi e-Hizmetler ve  e-Belediyecilik alanında,belediyeleri geride bırakarak üçüncü oldu.

Ağırbaş: “AR-GE, Girişimcilik, İnovasyon gibi konulara yoğunlaşarak dünyada fark yaratmayı hedefliyoruz”

Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, “Bugün Gençlik Meclisi olarak bir ilki yaşıyor ve ilk kez ödül alıyoruz. Bilişim alanında gönüllülerimiz ile yaptığımız çalışmaların sonucunda gelen bu anlamlı ödülü tüm ekip arkadaşlarım adına alıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi bugün İstanbul gençliğinin ortak sesi oldu. Biliyoruz ki bizler İstanbul’un geleceğiyiz. Bu yüzden İBB Başkanımız Dr. Kadir Topbaş’ın vizyonu doğrultusunda İstanbul için hiç durmadan üretmeye çalışıyoruz. AR-GE, Girişimcilik, İnovasyon gibi konulara yoğunlaşarak dünyada fark yaratmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

 Yeni meclis döneminde 213 farklı etkinlik ile 600 bin gence ulaşıldı

2005 yılında İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın talimatları ile kurulan İBB Gençlik Meclisi 29 Ekim 2014’te başlayan beşinci dönemine girdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi beşinci dönem başkanlığına seçilen Samed Ağırbaş önderliğinde kurulan yeni meclis ile birlikte 213 farklı etkinlik yapılarak 600 bin gence ulaşıldı.