İBB Gençlik Meclisi 2. Dönemi hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

İlk dönem olduğu gibi 2. Dönemde de çalışmalarına devam eden İBB Gençlik Meclisi üyeleri tüm İstanbullu gençlere ulaşıp sorunlarını çözmeyi amaçlıyor. BM Gençlik ve Çocuk Ana Çalışma Grubu ile Habitat Programı tarafından ‘Model Gençlik Şehri’ ödülüne layık görülen İstanbul adına çalıştıklarını dile getiren üyeler daha fazla çalışacaklarını belirtti.

İBB Gençlik Meclisi üyeleri ve yurt müdürleri bir araya geldi. Yapılan görüşmeler esnasında Anadolu’nun farklı yerlerinden İstanbul’a eğitim almak için gelen ve yurtlarda kalan öğrencilere destek olmak amacı ile yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşüldü. İBB Gençlik Meclisi üyeleri İstanbul’da eğitim gören öğrencilerin sıkıntıya düşmemesi ve yabancılık çekmemesi adına çalışma yaptıklarını belirtti.

Yurt müdürleri öğrencilerin yurt içinde güvenli bir şekilde barınabilecekleri sosyal aktivite yapabilecekleri alanları oluşturduklarını daha rahat ve ferah bir şekilde öğrencilere hizmet ettiklerine değindiler. İBB Gençlik Meclisi üyeleri de İstanbul’un tanıtımı, eğitim ve aktivite adına İstanbul gençliği için her türlü imkânı sunacaklarını belirttiler.