İBB Gençlik Meclisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Beyaz Masa birimini ziyaret etti. 
Ziyaret kapsamında Bahçelievler Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne giden İBB Gençlik Meclisi, Halkla İlişkiler Bürosu, Beyaz Masa Bürosu, Bilgi Edinme Birimi, Basın Bürosu gibi birimlerinin faaliyetleri hakkında bilgilendirildi.

Müdürlüğün  amaçları arasında belediye hizmetlerinden ve toplumca kabul gören önemli gün ve haftalarda yapılacak etkinliklerde çalışanların, paydaşların ve ilgili kamuoyunun azami oranda haberdar edilmesi ve hizmetlerden yararlanılmasının sağlanması yer alıyor. İBB Halkla İlişkiler Müdürü Atakan Yılmaz’ın ev sahipliği yaptığı ziyarette çalışanların ve yoksulların zorunlu ihtiyaçlarının giderilmesi, önemli gün ve haftalarda yapılacak etkinliklerle kaynaşması, sportif etkinliklerin düzenlenmesi; bu etkinliklerin ve hizmetlerin belediyenin tüm birimlerine ve halka etkin biçimde duyurulması gibi çalışmaların bulunduğu bilgisi verildi.  Yılmaz’ın verdiği bilgiler arasında sivil toplum örgütleri ve diğer paydaşların bir arada olduğu katılımcı bir yönetim anlayışının oluşturulması hedefi de bulunuyor.

Ziyaret sırasında Bahçelievler Basın Yayın Müdürlüğü ile İBB Gençlik Meclisi ortak projeler ve eğitim programları düzenlenmesi, iletişim noktalarının aktif olarak kullanılması konusunda görüşlerde bulunuldu.