Azınlık okulu öğrencileri ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelen İBB Gençlik Meclisi bünyesinde azınlık birimi kurdu. Azınlık biriminin ilk faaliyeti İstanbul’daki azınlık okullarını ziyaret etmek oldu.

Geçtiğimiz günlerde azınlık okulları ile bir araya gelen İBB Gençlik Meclisinin, bu ziyaretin sonunda kurulmasına karar verilen azınlık birimi faaliyetlerine başladı. Ermeni, Musevi ve Rum gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi azınlık birimi azınlık okullarını ziyaret ederek gençlerin sorunlarını dinliyor. Okullarda eğitim gören gençlerin projelerini de dikkatle ele alan azınlık birimi üyeleri arasında Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri de bulunuyor.

Ziyaretler kapsamında Özel Sahakyan Nunyan Ermeni İlkokulu, Ortaokulu ve Lisesi ve Özel Kocamustafapaşa (ÖKMP) Anarat Hıgutyun Ermeni Okulu’na gidildi. Azınlık okulu öğrencilerinin de içersinde bulunduğu Gençlik Meclisi azınlık birimi yaptığı ziyaretlerde spor malzemelerinin bulunduğu zengin spor kolilerini azınlık okulu öğrencilerine hediye etti.