İBB Gençlik Meclisi 5. dönemi 2. yarısı itibari ile çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Farklı alanlarda etkinlik gerçekleştiren İBB Gençlik Meclisi diyabet hastalığına farkındalık yaratmak ve bilinçlendirmek adına yürüyüş organize etti.

İBB Gençlik Meclisi, toplum sağlığına katkıda bulunmak ve diyabet hastalığını gündeme getirip önlem alınmasını sağlamak amacıyla bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi

Günü birlik gerçekleşen yürüyüşte ki amaç katılımcıları Diyabet (Şeker Hastalığı) insülin hormonunun eksikliği veya etkisizliği sonucu oluşan, ömür boyu süren bu hastalığın nasıl önlene bileceğini ve neler yapılması gerektiğini en iyi şekilde anlatmaktı.

Katılımcılar hem diyabet hastalığına farkındalık oluşturdu hem de pazar gününü doğa da yürüyüş yaparak geçirdiler. Gündelik hayatın hızlı yaşamından spor yapmaya fırsat bulamayan gençlere spor yapmanın önemi anlatıldı ve bilinçlendirildi.

Yürüyüş Ali Bahadır köyünden başladı. 14 kilometre zorlu bir yürüyüşten sonra Anadolu Kavağı istikametinde yürüyüş son buldu. Bütün katılımcılar başarı ile yürüyüşü tamamladı.