İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Türkiye’nin ilk geliştirme programı İnovalig’de İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü Kategorisinde ödül alarak büyük bir başarıya imza attı.

İBB Gençlik Meclisi birbirinden farklı alanlarda gençlere hizmet verdiği gibi inovasyon ve girişimcilik alanlarında da gençlere yönelik çalışmalar yapmaktadır. Oluşturmuş olduğu İstanbul Gençlik Yönetim modeli Birlemiş Milletlerde ödül almıştı.  İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş “ Türkiye Gençlik Ödülleri 2015” programında Yılın En İyi Genç Girişimcisi ödülüne layık görülmüştü.

İnovasyon ve girişimcilik alanında çalışmalarına devam eden İBB Gençlik Meclisi, Girişimcilik Otobüsü ile liseli öğrencilere girişimcilik alanında eğitimler vererek gençleri girişimciliğe ve inovasyona yönlendirmiştir. Bunun yanında 7-12 yaş çocuklara yönelik Coding İstanbul projesini hayata geçirerek çocuklara küçük yaşlarda kod yazma eğitimi veriyor. İBB Başkanı Dr.Kadir Topbaş’ın vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi 1 yılda 280 etkinlik yaparak 800.000 gence ulaştı. Bu çalışmalarla Dünya’nın saygın Gençlik organizasyonları arasında yerini aldı.

03-04-05 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde İnovasyon Haftası’nda stand açan İBB Gençlik Meclisi, yaptığı çalışmaları anlatarak, Coding İstanbul Projesi ile kod yazma programı hakkında bilgi verdi.