İBB Gençlik Meclisi lise düzeyinde yapığı çalışmalara devam ediyor. Gençlerin okuduğu alanlara göre bilgi almalarını sağlamak amacı ile teknik geziler düzenliyor.

Bu kapsamda liselerin moda kısmında okuyan öğrencilerine gezi düzenleyen İBB Gençlik Meclisi gençlere İstanbul Moda Akademisi’ni gezdirdi. Böylece gençler okuduğu bölümle ilgili yapılan çalışmaları yerinde görerek bilgi sahibi oldular. İleriye dönük çalışmalarında fikir sahibi olan gençler yapacakları işin zorluklarını ve güzel taraflarını görmüş oldular.

İstanbul Moda Akademisi’nde yapılan çalışmaları dikkatli bir şekilde inceleyen öğrenciler notlar alarak kendi çalışmalarını bu yönde şekillendireceğini söylediler. Moda akademisini gezdiren rehberden bilgi alan gençler merak ettiği soruların cevaplarını almış oldular.

 

Okuduğu alanda en iyi olmayı hedefleyen gençlere lise düzeyinde destek veren İBB Gençlik Meclisi, öğrencilere teknik geziler düzenleyerek mesleki açıdan gelişmelerini sağlamaktadır. Bu uygulamadan çok memnun kalan öğretmen ve öğrenciler İBB Gençlik Meclisi’ne teşekkür ettiler.