Çanakkale, Bursa, Ankara ve Konya’dan sonra İstanbul’a gelen öğrencilere Sultanahmet ve Süleymaniye Camileri ile Panorama 1453 Tarih Müzesi, Miniatürk ve Osmanlı Arşivleri gezdirildi.

Makedonya Cumhuriyeti İslami Bilimler Fakültesi’nden mezun olan öğrencilerin Türkiye ziyaretindeki ilk durak Çanakkale oldu. Gostivar kentinden hareket ederek Çanakkale’ye gelen öğrenci ve okul yöneticileri şehitliği ziyaretlerinin ardından Bursa’ya geldi. Burada Ulu Camii ve Yeşil Cami’yi gezen Makedon öğrenciler Tophane’den sonra Osmangazi ve Orhan Gazi’nin türbelerine gelerek dua ettiler.

Öğrencilerin ziyaret programları çerçevesinde Ankara’da Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı çeşitli cami ve kurumlara da yer aldı. Hızlı trenle Konya’ya geçen misafir öğrenciler burada da Mevlana Müzesi’ni ziyaret etti. Öğrencilerin Türkiye programının sonunda ise İstanbul gezileri yer aldı.

İstanbul’da İBB Gençlik Meclisi üyeleri tarafından karşılanan Makedonya Cumhuriyeti İslami Bilimler Fakültesi öğrencilerine Sultanahmet ve Süleymaniye Camileri ile Panorama 1453 Tarih Müzesi, Miniatürk ve Osmanlı Arşivleri gezdirildi.Gezilerin sonunda ev sahibi İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleriyle akşam yemeğinde bir araya gelen öğrenciler Pazar günü İstanbul’daki programlarını da tamamlayarak ülkelerine geri döndüler.