İTÜ Mühendisliğe Hazırlık Kulübü’nün düzenlediği İnşaat Mühendisliği Kongresi CivilCon 2015 Kongresi İBB Gençlik Meclisi’nin katkıları ile düzenlendi. İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki kongreye yerli ve yabancı öğrencilerden oluşan 250’nin üzerinde bir dinleyici kitlesi katıldı. 

Civil Engineering Convention 2015 kısa adıyla CivilCon’15, ilki 2006 yılında MHK tarafından ‘İnşaat Mühendisliği Seminerleri’ adıyla düzenlendi. Katılım ve içerik açısından inşaat mühendisliği öğrencilerinin sektörü tanımasına olanak sağlayan tamamen öğrenci tabanlı bir organizasyon olan CivilCon ile geleceğin inşaat mühendislerini çalışacakları iş sahalarıyla tanıştırmak, kendi alanlarında fikir sahibi olabilmelerini sağlamak, şirketleri sadece İTÜ öğrencileri ile değil dünyanın farklı bölgelerindeki öğrencilerle bir araya getirip, kurulan standlarda karşılıklı iletişim kurabilecekleri platformu oluşturmak ve geleceğin meslektaşlarını bir çatı altında toplayıp buluşmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Kongrede İBB Gençlik Meclisi de bir stant açtı, meclis üyeleri de kongre salonunda hazır bulundu. Gençliğin her yönden gelişmiş bireyler haline gelmesini amaçlayan Gençlik Meclisi de üniversite öğrencilerinin özellikle de mühendislik ve mimarlık gibi teknik bölümlerde eğitim alan gençlerin önemli kazanımlar elde etmesinden hareketle bu tür organizasyonlara bundan sonra da destek olmaya devam edecek.