Samed Ağırbaş’ın başkanlığında 2014 yılının ekim ayında göreve gelen 5. dönem İBB Gençlik Meclisi, faaliyetleri çerçevesinde düzenlediği etkinlik ve organizasyonlarla yeni yılın ilk ayını dolu dolu geçirdi. Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaretiyle start alan 2015 yılı meclis faaliyetleri kapsamında 14 ayrı etkinlik düzenlendi. 

Etkinliklerle Ocak ayında 8700 gence ulaşıldı

Musevi, Ermeni ve Rum öğrencilerin meclis üyesi gençlerle bir araya getirilmesi, yurtdışından gelerek TSK’de eğitim alacak gençlere ev sahipliği yapılması ve İstanbul’un tanıtılması, karne alan gençlere çeşitli hediyeler dağıtılması, AKOM ve Zeytinburnu Spor Kompleksi’nde ağırlanan evsiz vatandaşların ziyareti ve Robert Koleji’nin ev sahipliğinde yapılan Avrasya Liselerarası Münazara Yarışması’na destek vermek gibi çalışmaların öne çıktığı Ocak ayı çalışmaları kapsamında, meclis dışından 8700 gence ulaşıldı.

Tüm üyeler gönüllü çalışıyor

Üyelerinin tamamının gönüllülük esasına göre çalıştığına dikkat çeken İBB Gençlik Meclis Başkanı Samed Ağırbaş, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 5. dönemde yeni vizyonuyla Ocak ayında da tüm hızıyla çalışmalarını sürdürdü. 5. Dönem başlangıcından itibaren yapılan projeler, etkinlikler, faaliyetler, ziyaretler tüm üyelerimizin katılımıyla devam etti ve Ocak ayı itibariyle 52 bin 70 kişiye ulaşıldı” dedi.

5. dönem, vizyonu ve misyonuyla farkını ortaya koyacak

Her gence ulaşıp onların kültürel sosyal ve sportif açıdan gelişmelerini sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Ağırbaş, “Gençlerimizi topluma karşı duyarlı, milli değer ve kültürüne ve tarihine bağlı, erdemli ve ahlaklı gençler, girişken, yaratıcı bireyler haline getirmeyi hedefliyoruz. 5. Dönemin başından itibaren sürdürülen çalışmalar bundan sonrada Gençlik Meclisi gönüllü üyeleriyle birlikte tüm hızıyla devam edecektir” şeklinde konuştu.
İBB Gençlik Meclisi çalışma, proje ve faaliyetlerini her ay faaliyet raporu şeklinde bir araya getirip İstanbullu gençlere duyuruyor.
Rapora ulaşmak için tıklayınız