İBB Gençlik Meclisi üyelerinin ve İstanbul gençliğinin entelektüelliğine katkıda bulunulması ve eğitim altyapısının desteklenmesi için Proje Yazma ve Proje Döngüsü Eğitimleri düzenliyor. Gençlik meclisinden yaklaşık 50 üyenin katılımıyla yapılan eğitimlerin ilki İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü Ar-Ge ve Proje Uzmanı Emre Akçınar tarafından verildi. 

Eğitim Birimi tarafından organize edilen eğitimde proje hazırlığının temel aşamaları olan mevcut durum analizi, paydaş analizi, sorun ve hedef analizi ile stratejinin belirlenmesi aşamaları katılımcılara uygulamalı olarak aktarıldı. Bütçe ve mantıksal çerçevenin hazırlanmasında dikkat edilecek hususların da anlatıldığı eğitimde, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden başvuru formunun ve eklerinin doldurulması ile programlara başvurularda izlenecek adımlar katılımcılarla paylaşıldı.

Düzenlenen eğitimle Gençlik Meclisi üyelerinin ve İstanbul gençliğinin eğitim seviyesine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, 5. dönem Gençlik Meclisi olarak İstanbul gençliğine faydalı olacak; gençlere, kendilerini ve yaşadıkları şehri ileriye götürecek vizyonun ve misyonun kazandırılması için Proje Yazma ve Proje Döngüsü Eğitimleri’nin önemli olduğunu söyledi. Benzer eğitimlerin farklı zamanlarda, farklı eğitmen ve uzmanlar tarafından verilmeye devam edeceğine dikkat çeken Ağırbaş,” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş Bey’in talimatları ve destekleriyle yürüttüğümüz 5. dönem faaliyetlerimiz içinde üyelerimizin ve gençliğin eğitimine özel bir önem veriyoruz. Bu nedenle meclisimiz bünyesinde Eğitim Birimini kurduk. Bunun yanında yakın bir zamanda Eğitim Akademisi’ni de kuracağız. Akademinin planlama aşamasında da bugünkü proje eğitimiyle üyelerimize ilk eğitimi vermiş olduk” diye konuştu.