İBB Gençlik Meclisi, 2017 yılında 5. Dönemde takip ettiği proje odaklı, sistematik ve sürdürülebilir çalışma stratejisine sadık kalacak.

İBB Gençlik Meclisi Haber

İBB Gençlik Meclisi, İstanbul’da yaşayan 5 milyon gencin sorunlarına çözüm üretmek, farklı görüşlere sahip gençleri ortak bir paydada buluşturmak için geliştirdiği proje odaklı, sistematik ve sürdürülebilir çalışma stratejisini uygulamaya 2017 yılında da devam edecek.

Tüm çalışmalarını belli bir sistem dâhilinde yürüten, proje odaklı ve sürdürülebilir bir çalışma stratejisi uygulayan İBB Gençlik Meclisi, tüm plan ve projelerini kişilere değil sisteme bağlı yürütüyor. Meclis, bünyesinde oluşturduğu plan ve projelendirme ekibiyle arzu eden tüm gençlerin Meclis çalışmalarında aktif rol almalarını sağlıyor.

İstanbul genelindeki tüm gençler, İstanbul modelinde uygulamaya konulan sistemle projelerini internet üzerinden Gençlik Meclisi ile paylaşma imkânı yakaladı. Plan ve proje konusunda tecrübeli bir ekip tarafından oluşturulan sistemde, üretilen projelerin ön değerlendirmesi yapıldıktan sonra proje sahipleri yüz yüze görüşmeye davet ediliyor. Tüm projelere know-how desteği veriliyor, paylaşılan projeler yine uzmanlar tarafından olgunlaştırılıyor ve uygulama planları oluşturuluyor.

Proje sahibi gençler, daha önce olduğu gibi 2017 yılında da geliştirdikleri projelerin uygunluk durumuna göre çeşitli kurum ve kuruluşlara yönlendirilecek. İBB Gençlik Meclisi, böylece gençlerin fikirlerini kaliteli projelere dönüştürmelerine ve uygulanabilir hale getirmelerine katkı sağlamaya devam edecek.

Proje odaklı çalışma stratejisi, İBB Gençlik Meclisi’nin Samed Ağırbaş Başkanlığındaki 5. Döneminde geliştirildi. Meclis, çalışma stratejisini geliştirirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında hayata geçirdiği belediyecilik anlayışını ve İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın yerel ve küresel planda ortaya koyduğu gençlik vizyonunu esas aldı.

İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığında, proje odaklı, sistemli ve sürdürülebilir çalışma stratejisi çerçevesinde şu ana kadar 900’den fazla etkinlik gerçekleştirerek toplamda 3 milyon gence ulaşmayı başardı. Sadece 2016 yılında 1 milyon genç İBB Gençlik Meclisi’nin hizmetlerinden yararlandı.