İBB Gençlik Meclisi İstanbul’a ve İstanbullu gençlere destek olmaya devam ediyor. İstanbul’daki tüm gençlere ulaşmayı hedefleyen gençlik meclisi her alanda gençlere faydalı çalışmalar yapmayı hedefliyor. Eğitim, sağlık, spor, çevre gibi birçok alanda gençlere 5. Dönemden itibaren destek veren gençlik meclisi çalışmalarına devam ediyor.

İstanbullu gençlere her alanda destek olmayı amaçlayın Gençlik Meclisi bu kapsamda STK ziyaretlerine başladı. İBB Gençlik Meclisinin ilk durağı Takım Yıldızı oldu. Takım Yıldızı  izcilik, bilim, kültür, gençlik ve spor alanlarında ülkemize ve halkımıza maddi ve manevi katkıda bulunmak, ihtiyaç duyduğu eğitim ve öğretim alanlarında, çocuk ve gençlerimizin karakter ve moral değerleri yüksek, arkadaşlık ve dostluk bağları gelişmiş, temeli sevgi ve saygıya dayalı sosyal ve kültürel olarak gelişimine katkı sağlayan faaliyetler düzenlemek amacı ile kurulmuştur.

Takım Yıldızı vizyonu ışığında uzman kuruluş olarak, uzman eğitimcilerle berber ülkemizin ve geleceğimizin varisleri olan gençlerimizin moral ve motivasyon gelişimlerine katkı sağlayarak, onları kendi öz benliğini ve kabiliyetlerini bilerek bunları milletinin hizmetinde kullanmayı hedefleyen; bedenen, zihnen ve ahlâken yüksek seviyeli insanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 Takım Yıldızı İzcilik ve Spor Kulübü önderi Mehmet Karaka ile görüşen Gençlik Meclisi üyeleri Takım Yıldızı hakkında bilgi edindikten sonra beraber yapacakları projeler üzerine değerlendirmelerde bulundu. İstanbullu gençlere yönelik çalışmalarını sürdürmek isteyen gençlik meclisi her alanda İstanbullu gençlere faydalı olabilmek adına STK ziyaretlerine devam edecektir.