Ramazanı dolu dolu geçiren İBB Gençlik Meclisi bayramın birinci gününde yurt dışından eğitim için Türkiye’ye gelen öğrencilerle bayramlaştı.

Ramazan boyunca teravih namazlarından sonra cami cemaatine lokum ve limonata dağıtıp ev ziyaretlerinde bulunan Gençlik Meclisi üyeleri Türk kültürünü, adetlerini ve misafirperverliğini göstermek amacı ile Topkapı Sosyal Tesislerinde öğrenciler ile bayramlaşma programı düzenledi.

Bayramlaşma programına İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş katıldı. Programda öğrencilerle birlikte bayram kahvaltısı yapıldı,  ülkelerinden uzak kalan öğrencileri yalnız bırakmayarak ailelerinin yokluğu hissettirilmemeye çalışıldı.

İstanbul’a yabancı ülkelerden gelen öğrencilere destek olan Gençlik Meclisi üyeleri onları İstanbul’da yalnız bırakmıyor. Yabancı ülkelere İstanbul’u anlatılıp tanıtılıyor ve ortak projeler hakkında bilgi alışverişi yapılıyor. İBB Gençlik Meclisi öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde Türkiye’yi iyi hatırlamalarını ve iyi bir şekilde anlatmaları için çaba sarfediyor.