İBB Gençlik Meclisi geride bıraktığımız haftayı da dolu dolu geçirdi.

İBB Gençlik Meclisi Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994 yılında ortaya koyduğu vizyon ve misyona bağlı kalarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığında şu ana kadar 1000’e yakın etkinlik gerçekleştirdi.

Hayata geçirdiği yeni projelerle İstanbul gençliğine değer katmaya devam eden Meclis, geride bıraktığımız haftayı da dolu dolu geçirdi.

Haftanın özeti şöyle:

İBB Gençlik Meclisi’nin liseli öğrenciler için düzenlediği Ders Çalışma ve Motivasyon programı kapsamında eğitmenler ve öğrenciler 13 Ocak Cuma günü tanışma ve bilgilendirme toplantısı için Meclis binasında buluştu. Toplantı 17.00-18.30 saatleri arasında yapıldı.

2017 | 0.abchafta1 | Büyük

***

İBB Gençlik Meclisi Uluslararası Gençlik Eğitim Akademisi (UGEA) bünyesinde derslere devam edildi. Lise ve üniversite öğrencileri için düzenlenen ücretsiz ve sertifikalı eğitim programında bu hafta 14 Ocak Cumartesi günü Almanca, Photoshop, Diksiyon ve Fotoğraf Çekimi eğitimleri verildi.

İBB Gençlik Meclisi’nin Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde, gençlerin ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Akademi’de dersler alanında uzman kişiler tarafından veriliyor. Akademi’nin yeni eğitim-öğretim yılındaki programı 19 farklı alanı kapsıyor.

 

2017 | 0.abchafta2 | Büyük

***

İBB Gençlik Meclisi’nin Suriyeli çocuklara destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Do Something for Kids / Sen de Çocuklar İçin Bir Şey Yap!’ adlı eğitim programının 2. Haftası 14 Ocak Cumartesi günü 09.30-14.00 saatleri arasında İBB Gençlik Meclisi binasında gerçekleşti. Çocukların Türkçe ve Matematik eğitimi aldıkları programın Etkinlik&Oyun Saati ve Rehberlik saatinde çocuklar gönüllü eğitmenlerin gözetiminde eğitici öğretici oyunlar oynadı.

İBB Gençlik Meclisi, düzenlediği eğitim programıyla savaştan etkilenen Suriyeli çocukların Türkiye’ye ve Türk eğitim sistemine uyum sağlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

 

2017 | 0.abchafta3 | Büyük

***

7-12 yaş grubu çocukların kod yazma eğitimi aldıkları Coding İstanbul’da 2. Dönem dersleri sona erdi. Programın son hafta dersleri 14 Ocak Cumartesi günü 09.00-14.00 saatleri arasında Taksim Cer Atölyesi’nde yapıldı. 2. Dönemi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları Saraçhane’deki İBB Gençlik Meclisi binasında yapılan törenle verildi.

Sertifika dağıtım töreninden sonra programın 3. Döneminde yer alacak gönüllü eğitmenlerle toplantı yapıldı. Tamamen gönüllük üzerine kurulu olan eğitmen kadrosu, Coding İstanbul’un 3. Döneminde yoğun katılım talebini karşılayacak.

 

2017 | 0.abchafta4 | Büyük

***

İBB Gençlik Meclisi Genç Gezi Kulübü’nün düzenlediği Kültür ve Teknoloji Gezisi 14 Ocak Cumartesi günü 10.30-16.30 saatleri arasında gerçekleşti. Gençler, Topkapı Sarayı Müzesi, Arkeoloji Müzesi, İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi ve Gülhane Parkı’nı ziyaret etti.

***

İBB Gençlik Meclisi Fotoğrafçılık Kulübü’nün 15 Ocak Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında düzenlediği etkinlikte ise gençler, Yerebatan Sarnıcı, Panorama 1453, Miniatürk ve Osmanlı Arşivleri’ni ziyaret etti. 40 kişilik grup ayrıca İstanbul’un tarihî dokusunu farklı açılardan yansıtmak üzere fotoğraf çekimi teknikleri üzerinde uygulamalı olarak çalıştı.

Fotoğrafçılığa ilgi duyan gençlerin kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak, İstanbul’un tarihî, kültürel ve doğal güzelliklerini fotoğraf yoluyla belgelemek amacıyla faaliyet yürüten Fotoğrafçılık Kulübü, ‘Gençlerin Gözüyle İstanbul’ projesiyle gençlere aynı zamanda İstanbul’un tarihî, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetme imkânı sunuyor.

***

 

2017 | 0.abchafta5 | Büyük

 

Eğitim programları ve etkinliklerin yanı sıra İBB Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyet gösteren komisyon ve kulüplere yönelik Tanıtım ve Oryantasyon Toplantıları da devam ediyor.

İBB Gençlik Meclisi, bünyesinde faaliyet gösteren komisyon ve kulüpler vasıtasıyla sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor, kültür-sanat ve spor etkinlikleri düzenliyor. Bunun yanı sıra ilgili komisyon ve kulüpler sağlıklı yaşam, çevre, hukuk, insan hakları ve bilim-teknoloji başta olmak üzere birçok alanda gençlerin bilgi ve bilinç sahibi olmalarına katkı sağlıyor. Komisyon ve kulüpler ayrıca gençlerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla birbirinden farklı alanlarda projeler geliştiriyor.

İBB Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen eğitim programları ve etkinlikler ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Meclis, 7/24 İstanbul gençliğine hizmet veriyor.

İBB Gençlik Meclisi’nin takip etmeye devam edin…