İBB Gençlik Meclisi’nin 5. Döneminde hayata geçirdiği Buluşmalar İstanbullu gençlere değer katıyor.

İBB Gençlik Meclisi Haber

İBB Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın vizyon ve talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, Samed Ağırbaş başkanlığındaki 5. Döneminde bir dizi Buluşma programı organize etti.

İstanbullu gençler, Kültür-Sanat, Medya, Akademi dünyası ve Yönetim alanında düzenlenen Buluşma programları sayesinde kendi alanlarında uzman isimlerle bir araya gelerek, onların tecrübelerinden istifade etme imkânı buldu.

Buluşma programları 4 ana başlık altında gerçekleştirildi.

Genç Kültür-Sanat Buluşmaları

“Kültür-sanatta Gençlik Meclisi farkı”

İstanbullu gençler, bir dizi seminer ve söyleşi programı ihtiva eden Genç Kültür-Sanat Buluşmaları’nda edebiyat, tarih, sanat, sosyoloji gibi alanlarda kendini ispat etmiş, birbirinden farklı sanatçı ve eğitimciyle bir araya getiriliyor. Hâlâ devam etmekte olan, gençlerin sanatçı ve eğitimcilerle buluştuğu programla İstanbullu gençlerin entelektüel birikim kazanmalarına katkıda bulunuluyor.

Medya Buluşmaları

“Gençlik her şeyden haberdar”

Medya sektörünün önemine istinaden hayata geçirilen Medya Buluşmaları, Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar olan, çevresinde olup bitenlere dair sağlıklı okumalar yaparak farkındalık kazanmış bir İstanbul gençliği meydana getirmek amacıyla düzenliyor. Bugüne kadar programa medya alanında kariyer ve tecrübe sahibi birçok isim katıldı.

Akademisyen Buluşmaları

“Akademisyen olmak isteyen gençler için yol gösterici buluşmalar”

Birbirinden değerli akademisyenlerin söyleşiye davet edildiği programda, akademisyen olmayı hedefleyen ve akademisyenlik süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen gençler üniversite hocaları ile bir araya geliyor.

Geleceğin akademisyenlerine yol göstermek amacıyla organize edilen Akademisyen Buluşmaları, her ay düzenli olarak yapılıyor. Buluşma kapsamında ‘Yüksek lisans yapmak zorunlu mudur?’, ‘Akademik kariyer nasıl yapılır?’, ‘En gözde bilim dalı hangisidir?’, ‘Yurt içi ve yurt dışındaki akademik imkânlar nelerdir?’ sorularına cevap veriliyor.

Yönetişim Buluşmaları

“Gençler bilgi ve tecrübeden, idareciler genç fikirlerden istifade ediyor”

Yönetişim Buluşmaları kapsamında gençler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan daire başkanları ve müdürlerle, İETT, AKOM, TKM gibi kurumların yöneticileriyle buluşuyor.

Karşılıklı soru-cevap şeklinde ve sohbet havasında geçen buluşmalarda yöneticiliğin püf noktalarıyla ilgili bilgi ve tecrübelerini aktaran konuklar, aynı zamanda gençlerin fikirlerini de dinliyor. Buluşmalar, gençlerin yerel yönetimlerde daha etkin olması, yerel yönetimlerin gençleşmesi ve yöneticilerin genç fikirlerle zenginleşmesi gibi konular çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

***

Buluşma programlarına ilişkin duyurular, İBB Gençlik Meclisi’nin sosyal medya hesaplarından düzenli olarak yapılıyor.

İBB Gençlik Meclisi, 4 ana başlık altında gerçekleştirilen Buluşma programlarına yenilerini eklemeyi planlıyor.