İBB Gençlik Meclisi sivil toplum kuruluş ziyaretlerine devam ediyor. 5. dönemden itibaren Samed Ağırbaş başkanlığında faaliyetlerini sürdüren İBB Gençlik Meclisi STK buluşmaları kapsamında Genç Yeryüzü Doktorlarını ziyaret etti.

İnsani yardım kuruluşu olan Yeryüzü Doktorları 40’ı aşkın ülkede sağlık alanında çalışmalarını sürdürüyor. Daha sağlıklı bir yeryüzü için “Orada ve Her Yerde” sloganıyla yola çıkan kuruluş  5000’e yakın üye ve 168 faaliyetiyle birlikte çalışmalarına devam ediyor.

Gençlerin daha geniş ve farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerine imkan sağlayan İBB Gençlik Meclisi de Yeryüzü Doktorları’nı ziyaret etti.  Kurum Başkanı Kerem Kınık ve Genç Yeryüzü Doktorları Başkanı Muhammed Atak tarafından karşılanan İBB Gençlik Meclisi üyeleri, birlikte yapılabilecek projeler üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

5. Döneminden itibaren 26.880 kişiye ulaşan İBB Gençlik Meclisi tüm İstanbullu gençlere ulaşarak sorunlarına çözüm bulmak amacıyla STK’larla da işbirliği yapıyor. Bu amaçla Yeryüzü Doktorları ile görüşen İBB Gençlik Meclisi üyeleri sağlık, ilk yardım bilimi eğitimi; ortak sosyal sorumlukuk projeleri üzerinde konuştular.