Hobyar Mahallesi, Hamidiye Caddesi, Sirkeci, Fatih de bulunan İBB Gençlik Meclisi 2005 yılından beri faaliyet göstermektedir. İstanbul Büyük şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a doğrudan bağlı olan İBB Gençlik Meclisi 5. Döneminde Samed Ağırbaş rehberliğinde yeni misyon ve vizyonu ile çalışmalarına devam etmektedir.

Toplumun her kesimine hitap eden İBB Gençlik Meclisi üyeleri Hamidiye Caddesinde bulunan esnaf komşularını ziyaret ederek İBB Gençlik Meclisi faaliyetlerini anlattı. Gençlik Meclisini tanıtarak komşuları ile yakınlık kurmak isteyen üyeler Gençlik Bültenlerini dağıttı. Üyeler bu ziyaretlerle İBB Gençlik Meclisi hakkında komşularının bilgi sahibi olmalarını ve yaptıkları projeler ile etkinliklerinden haberdar olmalarını sağladı.

Esnaflarla sohbet eden üyeler karşılaştıkları gençleri de Gençlik Meclisine çatısı altında birleşmeye davet etti. Gençlerin İstanbul’un gelişiminde ve projelerinde aktif olmalarını ve tüm gençleri bu dairede birleştirmeyi hedefleyen İBB Gençlik Meclisi esnaf ziyaretlerinde gençlere yönelik projeleri hakkında bilgi verdiler ve bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İstanbullu gençler için çalışacakları belirttiler.