İBB Gençlik Meclisi 94. Yılında İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinliklerine katıldı. 

İBB Gençlik Meclisi milli mücadeleyle birlikte dönemin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin 94. Yıl dönümü ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anma günü etkinliklerine katıldı.
Bu yılki etkinlikler kapsamında Tuzla Yunus Emre İmam Hatip okuluna giden İBB Gençlik Meclisi üyeleri, burada öğrencilerle bir araya geldi. Okulda düzenlenen programda Mehmet Akif Ersoy ‘un hayatı anlatıldı ve şiirlerinden kesitler okundu. Program sonrası okuldaki öğrencilere kalem seti verildi. Ayrıca okul müdürüne günün önemine ilişkin Milli Şairin Safahat kitabı hediye edildi.
1873 ve 1936 yılları arasında yaşayan Mehmet Akif Ersoy hayatının her döneminde bağımsızlık fikrini savunmuş; Anadolu’nun birçok yerinde yaptığı konuşmalarla, yazılarla ve şiirlerle milli mücadeleyi destekledi. Toplumun her kesiminin ortak bir payda olarak etrafında birleşebildiği İstiklal Marşımız için koyulan para ödülünü geri çeviren ve “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyebilecek kadar da ülkesini ve milletini seven Akif’in eserleri, bugün hala Türk gençliğine rehberlik ediyor.  İBB Gençlik Meclisi de yeni döneminde ülke tarihine iz bırakmış kişilerin gençler tarafından daha iyi tanınması için anma programları düzenlemeye devam edecek.