İBB Gençlik Meclisi Türk Siyaseti’nin önemli isimlerinden Merhum Necmettin Erbakan’ı kabri başında andı. 200 kişilik öğrenci grubuyla birlikte Erbakan’ın kabrini ziyaret eden Gençlik Meclisi dualar ve Yasin-i Şeriflerle andı.

İBB Gençlik Meclisi 27 Şubat 2011 tarihinde son yolculuğuna uğurlanan Necmettin Erbakan’ı Merkez Efendi Mezarlığındaki kabri başında andı.

Milli Görüş Lideri ve Türk Siyasetinin yetiştirdiği önemli isimler arasında yer alan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı İBB Gençlik Meclisi vefatının yıl dönümünde andı. 200 kişilik bir öğrenci grubuyla merhuma taziyede bulunan İBB Gençlik Meclisi Erbakan için dualar ve Yasin-i Şerifler okudu. Taziyenin ardından Erbakan’ın kabrine gelen öğrencilere çam fidanı hediye edildi.

1926 yılında dünyaya gelen Erbakan, 19 Ocak 2011’de ayağında nükseden damar iltihabı rahatsızlığı sebebiyle hastanede yoğun bakım altına alınarak bir süre tedavi görmüş ve taburcu edilmesinin ardından, kısa süre sonra solunum ve kalp yetmezliği rahatsızlığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede yoğun bakım altında alınmıştı. Burada uygulanan tüm tedavilere rağmen solunum yetmezliğine bağlı, kalp ve çoklu organ yetmezliği sebebiyle 27 Şubat 2011 tarihinde doktorlarının muayenesi esnasında koroner arter rahatsızlığı sonucu şuurunu yitirerek komaya girmiş, doktorların tüm müdahaleleri ile yaşamsal işlevlerinin desteklenmesine rağmen yaşamını yitirmişti.