İBB Gençlik Meclisi, Akademisyen Buluşmaları, Genç Kültür Sanat Buluşmaları gibi etkinliklerin yanı sıra şimdi de Medya Buluşmaları etkinliğini hayata geçirdi. 

Her biri kendi alanında uzman ve birbirinden değerli konuklarla, gençleri bir araya getiren buluşmalar, bilgi ve tecrübelerin gençlere aktarımı konusunda önemli bir fırsat sunuyor.Bu kapsamda hayata geçirilen Medya Buluşmaları’yla; gençlerin medya hakkında bilgi sahibi olmalarına, yeteneklerini keşfedip geliştirebilmelerine ve ilham verici yeni fikirler üretmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor.

James Ellis’in, “Gazeteler dünyanın aynalarıdır” şeklindeki ifadesinden hareketle medya sektörünün önemine binaen hayata geçirilen Medya Buluşmaları projesiyle; Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar olan ve çevresinde olup bitenleri sağlıklı okumalar yaparak fark edebilen bir İstanbul gençliği oluşmasına katkı sağlanıyor.

İlki 6 Şubat 2016 Cumartesi saat 16.00’da Taksim Cer Atölyesi’nde düzenlenen Medya Buluşmaları’nın konuğu, Ajanshaber Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Abdurrahman Erzurum oldu. Dijital Medya, Dijital Habercilik ve SEO başlıkları etrafında gerçekleştirilen söyleşide Erzurum, haberciliğin önemi, internet haberciliğinde gelinen nokta, sosyal medyanın gündem ve haberler üzerindeki etkisi gibi konularla ilgili kıymetli bilgiler paylaştı. Habercilikte şeffaflığın ve özgünlüğün önemine değinen Erzurum, gençlerin sorularını cevapladı.

Pek çok alanda farklı ve önemli projelere imza atan İBB Gençlik Meclisi, alanında uzman kişileri gençlerle buluşturup bilgi ve tecrübe paylaşımına ortam hazırlayarak gençlerde farkındalık geliştirmeye devam edecek.