Tarihe, sanata ve sanatçıya değer veren İBB Gençlik Meclisi gönüllüleri, bir dizi müze gezisinde bulunarak kendilerini geliştiriyor.

M.Ö. 7. Yüzyıla kadar dayanan tarihiyle adeta bizzat bir açık hava müzesi durumunda olan ve kültüre başkentlik eden İstanbul’un gençleri, yedi farklı müzeye gezi düzenledi. Bunlar; Arkeoloji Müzesi, Edebiyat Müzesi, İstanbul Modern, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi, Osmanlı Bankası Müzesi, Demiryolu Müzesi ve Deniz Müzesi idi.

Sanat, bilim ve tarihle ilgili her türlü malzeme ve eski eserlerin korunup sergilendiği müzelere düzenlenen geziler, gençler için oldukça keyifli ve yararlı oldu. Tarihi eserleri, güzel sanat ürünlerini, antika değeri olan eşyaları, bilimsel ve teknolojik ürünleri ve daha pek çok kıymetli eseri gören gençlere; entelektüel birikim, tarih bilinci, sanat farkındalığı gibi katma değerler kazandırılmaya çalışıldı.

İBB Gençlik Meclisi, İstanbullu beş milyon gencin her alanda kendini geliştirerek tüm dünyada örnek gösterilen bireyler olabilmeleri için hız kesmeden çalışmaya devam edecek.