İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin organize ettiği “İstanbul’a Hoşgeldiniz Öğretmenim” etkinliği İBB Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile düzenlenen kutlama etkinliğine Vali Vasip Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, İBB Destek Hizmetleri Başkanı Osman Savaş, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş katıldı.

Program İstanbul’a yeni atanan genç öğretmenlere yönelik olarak düzenlendi. İlk Konuşmayı ev sahibi olarak İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş gerçekleştirdi.”Aramızda olan Sayın Valimize, İl Mili Eğitim Müdürümüze, İstanbul İl Emniyet Müdürümüze ve İBB Genel Sekreterimize bizi bu akşam yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederim. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım. Yeni atanarak İstanbul’umuz da göreve başlayan genç öğretmenlerimize başarılar dilerim. İBB Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi olarak İstanbul’daki bütün öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yanındayız” şeklinde diye konuştu.

İstanbul’a atanarak mesleğe yeni başlayan genç öğretmenlere seslenen Vali Şahin, “Öğretmenlik mesleğini seçtiğiniz için sizleri tebrik ediyorum çünkü bu meslek peygamber mesleğidir, bu meslek insanları doğru yola, doğru işlere yönlendiren bir meslektir” dedi.  Mesleğe yeni başlayan öğretmenlere tavsiyede bulunan Vali Şahin “ Lütfen üniversitelerde edindiğiniz bu yeni ve son derece güncel bilgilerinizi genç dimağlara aktarın ve bunu yaparken de lütfen kendinizi yenileyin” dedi.

Programda konuşma yapan İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı “İnşallah öğretmenlerimizle beraber yeni Türkiye’de 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarını hep beraber yerine getirir ve başarırız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, etkinliğin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatlarıyla, İstanbul’a yeni atanan öğretmenlerin İstanbul’daki sosyal ortamlardan nasıl faydalanacağını göstermek ve ev sahibi olarak onlara hoş geldiniz demek amacıyla düzenlendiğini söyledi. Yıldız, “Oku emrine muhatap olan bir milletin, medeniyetin mensupları olarak öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz” ifadesinde bulundu.

Konuşmacı olarak İstanbul’a yeni atanan bir öğretmenimiz konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinliği TRT İstanbul Radyosu’nun Türk Sanat Müziği Konseri ile devam etti.

Programın sonunda öğretmenlerimize 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile hediyeleri takdim edilerek gül hediye edildi.