İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Ramazan etkinlikleri kapsamında İstanbul’da ramazan ayı boyunca  yapılan  faaliyetlerden oluşan fotoğraf sergisini Taksim Metro istasyonunda açtı. 

İstanbullu 15-25 yaş arası gönüllü gençlerden oluşan İBB Gençlik Meclisi 5.Dönem itibari ile yeni vizyon ve misyonu ile 5.Dönem Başkanı Samed Ağırbaş liderliğinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 2015 yılının ilk 6 ayında 394.000 kişiye ulaşan gönüllü gençlik ordusu her alanda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul’da eski ramazanları yaşatmak adına teravih çıkışlarında gönüllü gençler İstanbul’un camilerinde lokum,limonata ve tatlı ikram ediyor. Ramazan sohbetleri yapıyor ve eski İstanbul’u büyüklerinden dinliyor. Ramazan ayında dur durak demeden İstanbul için çalışan İstanbul un gençleri yenilikçi yaklaşımları ile ramazan ayını dolu dolu geçiriyor. Gençlik Meclisi tarafından Ramazan ayı içerisinde 29  farklı etkinlikte 50.000’den fazla insana ulaştı.

Birbirinden farklı gençlik etkinlikleri ile gençlerle ve İstanbullularla buluşan gençlik meclisi  Taksim Metro İstasyonunda 70 ayrı fotoğraftan oluşan  İstanbul’da Ramazan adlı resim sergisini açtı.

Açılışta söz alan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ; İstanbul hepimizin , biz İstanbul’da yaşayan gönüllü gençler olarak İstanbul için gece gündüz çalışıyoruz.Eski ramazanlardaki gibi büyüklerimizle beraber olup onların hayat tecrübelerinden faydalanıyoruz.  Camilerimizde teravih çıkışlarında lokum, limonata ve tatlı ikram ederek İBB Başkanımız Dr. Kadir Topbaş beyin selamlarını İstanbullulara iletiyoruz. Bugün açtığımız resim sergisinde Ramazan ayı boyunca İstanbul’da yapılan Ramazan etkinliklerinin fotoğrafları yer alıyor.

İstanbul’da Ramazan ayında yapılan etkinliklerin fotoğraflarının yer aldığı sergi ay sonuna kadar İstanbulluların beğenisine sunulacak.