Kültürden sanata, spordan sağlığa, sosyal sorumluluktan eğitime varana kadar pek çok alanda hayata geçirdiği etkinliklere yurtiçi ve yurtdışından gençlerin katılımını sağlayarak adından söz ettiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, doğasever öğrenciler için düzenlediği trekking gezilerine bir yenisini daha ekledi. ‘Doğa ile Adım Adım Geleceğe’ sloganıyla başladığımız yürüyüşler, hız kesmeden devam ediyor.

 

Her seferinde daha fazla gence hitap ederek ilerleyen Gençlik Meclisi, şehrin dört bir yanından gelen gençlerle doğa yürüyüşü gerçekleştiriyor. Bu hafta sonu gerçekleşecek olan trekking etkinliği ile doğa yürüyüşlerinin altıncı adımı gerçekleşecek. Etkinliğe farklı ülkelerden İstanbul’a eğitim için gelen yabancı öğrencilerden de katılım sağlanıyor. Gençlere doğayı keşfetme olanağı sunulan gezi, bu kez Beykoz Ormanları’nda gerçekleştiriliyor.

 

İBB Gençlik Meclisi’nin katılımcılardan hiçbir ücret talep etmeden gerçekleştirdiği etkinlikte, öğrencilerin yemek ve ilkyardım ihtiyaçları karşılanıyor ve olası problemler için tedbir amaçlı bir ambulans da hazır bulunuyor.

 

İBB Gençlik Meclisi çatısı altında hayata geçirilen trekking etkinliği; gündelik hayatın koşturmacasından yorulup, strese, kent yaşamına ve telaşa ara vererek doğayla bütünleşmek, sağlıklı adımlarla geleceğe yürümek ve yepyeni bir maceraya atılıp deneyim kazanmak isteyen 15-25 yaş arası İstanbullu bütün gençleri doğayla buluşturmaya devam edecek.

 

Başvuru için lütfen tıklayınız.