Tarihe, sanata ve sanatçıya değer veren İBB Gençlik Meclisi gönüllüleri, bir dizi müze gezisinde bulunarak kendilerini geliştiriyor ve böylece kültürel birikimlerine katkı sağlanıyor.

M.Ö. 7. Yüzyıla kadar dayanan tarihiyle adeta bizzat bir açık hava müzesi durumunda olan ve kültüre başkentlik eden İstanbul’un gençleri, pek çok müzeye gezi düzenliyor. Bu kapsamda endüstriyel mirasın aynası Rahmi Koç Müzesi, İstanbullu gençlerin ziyaretine kapılarını açtı.

Sanat, bilim ve tarihle ilgili her türlü malzeme ve eski eserlerin korunup sergilendiği, kibrit kutusundan trene, tanka, uçağa kadar çok geniş ürün yelpazesinin sergilendiği müzeye düzenlenen gezi, gençler için oldukça keyifli ve yararlı oldu. Tarihi eserleri, güzel sanat ürünlerini, antika değeri olan eşyaları, bilimsel ve teknolojik ürünleri ve daha pek çok kıymetli eseri gören gençlere; entelektüel birikim, tarih bilinci, sanat farkındalığı gibi katma değerler kazandırılmaya çalışıldı.

İBB Gençlik Meclisi, İstanbullu beş milyon gencin her alanda kendini geliştirerek tüm dünyada örnek gösterilen bireyler olabilmeleri için hız kesmeden çalışmaya devam edecek.