Kültürden sanata, spordan sağlığa, sosyal sorumluluktan eğitime varana kadar pek çok alanda hayata geçirdiği etkinliklere yurtiçi ve yurtdışından gençlerin katılımını sağlayarak adından söz ettiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, doğasever öğrenciler için düzenlediği trekking gezilerine bir yenisini daha ekledi.

‘Doğa ile Adım Adım Geleceğe’ sloganıyla başladığımız yürüyüş, yağmur çamur demeden devam etti. 

Her seferinde daha fazla gence hitap ederek ilerleyen Gençlik Meclisi, şehrin dört bir yanından gelen gençlerle doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Dördüncüsü düzenlenen doğa yürüyüşüne farklı ülkelerden öğrenciler de katıldı. Gençlere doğayı keşfetme olanağı sunulan gezi, 21 Şubat Pazar günü Beykoz Ormanları’nda Polonezköy-Reşadiye arasında 110 gencin katılımıyla gerçekleşti.

Gençlik Meclisi, katılımcılardan hiçbir ücret alınmayan gezide öğrencilerin yemek ve ilkyardım ihtiyaçlarını karşıladı, olası problemler için bir ambulansı hazır bekletti. Kötü hava şartlarına rağmen eğlenceli ve güzel vakit geçiren gençler, çok memnun kaldıklarını belirtti.

İBB Gençlik Meclisi çatısı altında hayata geçirilen trekking gezisi; gündelik hayatın koşturmacasından yorulup, strese, kent yaşamına ve telaşa ara vererek doğayla bütünleşmek, sağlıklı adımlarla geleceğe yürümek ve yepyeni bir maceraya atılıp deneyim kazanmak isteyen 15-25 yaş arası İstanbullu bütün gençleri doğayla buluşturmaya devam edecek.