İBB Gençlik Meclisi 5. Dönem 2. Yarısında eğitim alanında yaptığı çalışmalara devam ediyor.

İBB Gençlik Meclisi kendi bünyesinde oluşturduğu eğitim programları dışında üniversitelerde gerçekleşen eğitim programlarına da destek verip gençlerin bilgi almasına katkı sağlıyor.

Bu kapsamda Okan Üniversitesi Yönetim Araştırma Kulübü tarafından düzenlenen Liderler Köşesi etkinliğine destek verdi. Liderler Köşesi ile gençler Türkiye’nin Lider şirketlerinin üst düzey yöneticiler ile bir araya geldi ve liderlik konusunda bilgi sahibi oldular.

Etkinliğe konuşmacı olarak  Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç , Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Burak Talu,Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası Hasan Rahvalı, Ünlü & Co Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Ünalan, Aras Kargo CEO’su Evrim Aras, Schneider Electric Ülke Müdürü Bora Tuncer, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Akın ve Coca Cola CFO’su Orhun Köstem katıldı.

Liderler köşesi ile gençler iş yaşamı hakkında bilgi sahibi oldular. Başarıya giden yolu, çalışma yöntemlerini, hedefleri ve izlenmesi gereken yollar hakkında tecrübeli isimlerden tiyolar aldılar. İş yaşamında dikkat edilmesi gereken hususları öğrendiler.