Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya Çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta kutlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını unutmadı. Maltepe’de çocuklar için 2 günlük eğlence ve kutlama programı düzenlendi. Çeşitli etkinliklere sahne olacak olan şenlik alanına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katıldı.

Maltepe Sahilinde yapılan sahne etkinlikleri kapsamında  Cambaz Mithat Gösterisi, Jonglör Gösterisi, Çocuk Şarkıları Orkestrası, İllüzyonist Gösterisi ve Çaydanlık- Tiyatro Jonglörlük Gösterisi ile Şener Kaya tek kişilik gösterisi çocukların beğenisine sunuldu.

İstanbullu Çocukları İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Gençlik Meclisi üyeleri de unutmadı. Maltepe’de çocukların eğlencesine ortak olan Gençlik Meclisi üyeleri çocuklarla birlikte keyifli saatler geçirdi. İstanbullu gençlerin her zaman yanında olan İBB Gençlik Meclisi bundan sonra da gençlerin ve çocukların yanında olmaya devam edecek..