İBB Gençlik Meclisi’nin organize ettiği Medya Akademisi etkinlikleri, Medyanın Terörü Teşvik Yöntemleri konulu seminerle devam etti.

İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Medya Akademisi etkinliklerinde bu hafta Medyanın Terörü Teşvik Yöntemleri konuşuldu.

SETA MEDYA MASASI – İSTANBUL MEDİPOL ÜNİV. ÖĞR. GÖR. Yusuf Özkır’ın konuşmacı olarak katıldığı seminer, İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki yeni binasında gerçekleştirildi.

Özkır, yaklaşık 1,5 saat süren seminerde öncelikle terörün tanımını yaparak medyanın terörle olan ilişkisi ve terörü nasıl teşvik edip yönlendirdiği hakkında dinleyicileri bilgilendirdi. Terör örgütlerinin medyayı kullanarak daha fazla saldırı yapma imkânı elde ettiklerini belirten Özkır, özellikle birtakım gazetelerin yurt içinde meydana gelen terör saldırılarında saldırıyı gerçekleştiren örgütün ismini söylemediklerini, bunun yerine gizli özne kullanmayı tercih ettiklerini söyledi.

Bazı terör gruplarının “cihat çağrısı” yaparak militanlarını medya üzerinden bilgilendirdiğini ifade eden Özkır, şehir saldırıları yapan bölücü terör örgütünün ise bölgede zaten belli bir kitleyle sınırlı olan sempatisini büsbütün kaybettiğini belirtti.

Her hafta medyaya ilişkin farklı bir konunun işlendiği, gençleri medya konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan Medya Akademisi etkinlikleri İBB Gençlik Meclisi’nin Saraçhane’deki yeni binasında düzenli olarak devam edecek.