İBB Gençlik Meclisi’nin düzenlediği Şehr-i İstanbul Okumaları dolu dolu geçti.

İBB Gençlik Meclisi’nin organize ettiği, her hafta farklı bir mekânda yapılan Şehr-i İstanbul Okumaları, bu hafta Meclis’in Saraçhane’deki yeni binasında gerçekleştirildi.

Programa İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da katıldı ve İstanbullu gençlerle birlikte kitap okuyup sohbet etti. Kitap okuma alışkanlığına farkındalık oluşturmak ve geleceğin güvenle ve huzurla inşası için kültürlü, kendini yetiştirmiş gençlere olan ihtiyacı bir nebze olsun gidermek amacıyla hayata geçirilen etkinliğin önemine vurgu yaptı.

Gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan etkinlik kapsamında 30’dan fazla genç birlikte kitap okumak üzere Gençlik Meclisi’nin yeni binasında bir araya geldi. Yaklaşık 1,5 saat süren etkinlikte gençler kendi seçtikleri kitapları okudular. Kitap okuma faslının ardından gençler yaptıkları okumalara ilişkin kendi aralarında değerlendirme yaptılar ve sohbet ettiler. Etkinliğe katılan gençler, çay-kahve ikramının ardından bir sonraki Şehr-i İstanbul Okumaları’nda buluşmak üzere sözleşerek dağıldılar.

Şehr-i İstanbul Okumaları’nın bir sonraki bölümüyle ilgili duyuru, önümüzdeki günlerde İBB Gençlik Meclisi’nin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılacak.