İlkbaharın geldiği, havaların ısındığı, çiçeklerin açtığı tabiata yeniden hayat geldiği şu günlerde bizler de Gençlik Meclisi olarak 250 adet fidanı toprakla buluşturmak üzere harekete geçiyoruz.

Metropol şehirlerde ihtiyaç ve tercih önceliklerinin farklılık göstermesi,  nüfus oranı ve kişi başına düşen araç sayısının da artması, hava ve çevre kirliliğini de beraberinde getirerek insan sağlığını tehdit etmektedir.

Şehirleşmeyle birlikte oluşan bu hava kirliliğinin artması sebebiyle daha fazla yeşile, ormana, ağaca, dolayısıyla oksijene ihtiyaç duyulmaktadır.

İstanbul’un içerisinde barındırdığı ormanlar,  gün geçtikçe ya azalmakta ya da bazı doğal afetler veya yangınlardan dolayı tahrip olup yok olmaktadır.

Çok iyi biliyoruz ki; ormanlar ve ağaçlar yok olduğunda yerlerinin doldurulması uzun zaman almaktadır. Ve bilindiği üzere oksijen üretebilen tek varlıklardır ağaçlar..

Eğer insan hayatının devamlılığını istiyorsak ağaçlandırma çalışmalarını önemsemeli ve bu çalışmalara hız vermeliyiz

Gençlik Meclisi olarak bizlerde yaşamakta olduğumuz şehrin şimdi ve gelecek nesillerin ihtiyacı olacak oksijen kaynağının oluşması için 250 fidanı toprak ile buluşturmak üzere kolları sıvayacağız.

21.04.2015 Salı günü Gençlik Meclisi üyelerimizle tarafımıza tahsis edilen Çatalca’daki alana ağaç dikimi için yola çıkacağız..

Ağaç dikme etkinliğimize katılmak isteyen üyelerimize ulaşım imkanı sağlanacak olup 21.04.2015 Salı günü Gençlik Meclisi merkezimizden araçlar kaldırılacaktır.

Hatıra Ormanının, 31 Mart 2015 Salı günü menfur saldırı sonucu vefat eden savcımız Mehmet Selim KİRAZ anısına oluşturulmasına karar verilmiştir.

Tarih: 21.04.2015

 Yer  : ÇATALCA Mevkii Saat : 11:00