İBB Gençlik Meclisi, İstanbullu beş milyon gencin sanata, bilime, medeniyete, kültüre, tarihe olan ilgisini ve bilgisini artırmak; gençlere bu alanlara yönelik entelektüel katkı, farkındalık ve bilinç kazandırmak için pek çok projeyi hayata geçiriyor.

 Bu kapsamda düzenlenen seminer, söyleşi, buluşma, gezi gibi faaliyetlerin yanı sıra birbirinden farklı birçok sergi de açan meclisimiz, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü münasebetiyle bir hafta boyunca açık kalacak önemli bir sergiyi daha İstanbullularla buluşturdu.

Çanakkale Zaferi’ni anlatan 39 fotoğraftan oluşan sergiyi, Taksim metrosunda ziyarete açtık. Bu vatan için canından vazgeçen 253 bin şehidimizin aziz hatırasını zihinlerde diri tutmak, tarihimize olan ilgiyi artırmak ve Yahya Kemal’in ifadesiyle, ‘Kökü mâzîde olan âtîyim’ diyen bir İstanbul gençliği yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın 2004 yılında verdiği talimatla kurulan ve 5. dönemine Samed Ağırbaş’ın başkanlığında giren İBB Gençlik Meclisi, yaptığı faaliyetlerle ve hayata geçirdiği projelerle İstanbul’a değer katmaya devam edecek.