İBB Gençlik Meclisi, 5. Dönem vizyon ve misyonu ile topluma, çevresine duyarlı, üretken, dinamik bir gençlik yapısıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İBB Gençlik Meclisi üyeleri ile birlikte “Sağlıklı dişlerle Gülümse Geleceğe “ projesi kapsamında 40 kişilik bir ekiple küçük yaşlarda çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırma ve ağız ve diş temizliği kapsamında bilgi vermek amacıyla Ataşehir ilçesine bağlı Kanuni Sultan Süleyman İlk Okulunda anasınıf, 1. Ve 2. sınıf öğrencilerinden oluşan 350 öğrenci üzerinde çalışmalarda bulundu.

Öğrencilere öncelikli olarak çürüğün önlenebilir bir mesele olduğunu ve diş fırçalamanın ağız içi hijyeni sağlama adına büyük bir basamak olduğunu sözlü ve uygulamalı olarak anlatıldı. Ağız ve diş sağlığı koruma ve temel ağız hijyeni sağlamanın önemine dikkat çekildi.

Ayrıca diş fırçalamanın keyifli yönlerini göstermek amacıyla öğrencilere çizgi film izletildi. Öğrencilere tek tek ağız taraması yapıldı. Ağız taraması yapıldıktan sonra çocukların diş sağlığıyla ilgili velilere bilgi verildi. Diş fırçalamanın kalıcı olması adına öğrencilere bir aylık diş fırçalama takip formu dağıtıldı.