İBB Gençlik Meclisi, pek çok alanda yaptığı çalışmalara sağlık alanında da devam ediyor.

Diş hekimliği okuyan gönüllü üyelerimizin, engelli vatandaşlarımızın diş sağlığına yönelik hayata geçirdiği “Sağlıklı Dişlerle Gülümse Geleceğe” projesi kapsamında bir başka etkinlik hayata geçirildi.

 

Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, “Sağlıklı Dişlerle Gülümse Geleceğe” projesinin etkinliklerine yönelik Kırıkkale Üniversitesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı başkanı Prof.Dr. Türksel Dülgergil ile Ağız ve Diş Sağlığında Engelli Bireylere Yaklaşım, Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları” konulu seminer düzenlendi. On dakikalık molalarla üç saat boyunca devam eden etkinlikte diş hekimliği öğrencileriyle yürütülen söz konusu projenin, etkinlik öncesi eğitimi gerçekleştirildi.

 

Diş hekimliği öğrencilerinin katıldığı programda “Sağlıklı Dişlerle Gülümse Geleceğe” projesinin önemi vurgulandı ve engelli bireylere flor vernik uygulanması yöntemiyle yürütülen projenin incelikleri değerlendirildi.

 

İBB Gençlik Meclisi, sosyal sorumluluk projelerine ve engelli bireylerin daha sağlıklı ve kolay yaşam sürmelerine yönelik projeler geliştirmeye ve bu sayede çevreye duyarlı, bilinçli gençler yetiştirmeye devam edecek.